Naturalna pielęgnacja w codziennej rutynie


Kosmetyki naturalne do twarzy warto stosować w odpowiedniej kolejności. Kosmetyki organiczne o odpowiednim składzie powinny znajdować się w codziennej rutynie pielęgnacyjnej, aby zapewnić świeży i promienny wygląd cery.

Codzienna rutyna pielęgnacyjna przy użyciu kosmetyków naturalnych powinna rozpocząć się od umycia twarzy delikatnym żelem lub kremem do mycia twarzy – czynność ta pozwoli na usunięcie resztek kosmetyków nałożonych przed snem, a także bakterii i drobnoustrojów żyjących w pościeli. Kolejnym elementem pielęgnacji jest zastosowanie toniku, który doprowadzi pH twarzy do normy. Następnie należy użyć wybranego serum, najlepiej z niewielką zawartością silnych kwasów – może być to serum z witaminą C, azeloglicyną czy też kwasem hialuronowym. Sera zawierające silne kwasy powinny być zarezerwowane dla wieczornej rutyny. Na serum nakładamy odpowiednio dużą dawkę kremu przeciwsłonecznego – SPF. Krem ten będzie chronić skórę przed działaniem promieniowania UV, które niekorzystnie wpływa na stan cery, może zwiększać jej wrażliwość, wysuszać, a także istotnie przyspieszać starzenie. Dopiero po aplikacji wszystkich wspomnianych kosmetyków należy przejść do aplikacji kosmetyków do makijażu.

Rutyna wieczorna różni się od rutyny porannej tym, że kosmetyki naturalne używane wieczorem muszą być kosmetykami cechującymi się właściwościami silnie oczyszczającymi. Pierwszym elementem rutyny jest usunięcie makijażu za pomocą tłustego kosmetyku, na przykład olejku do demakijażu. Następnie twarz należy oczyścić żelem do mycia twarzy. Na tak oczyszczoną twarz nakładamy dowolne serum kwasowe – może to być na przykład serum z retinolem. Przy stosowaniu kosmetyków zawierających kwasy należy koniecznie stosować krem SPF – inaczej kwasy będą zmniejszać naturalną odporność skóry na promieniowanie UV i mogą wpłynąć na pogorszenie jej stanu. Ostatnim elementem wieczornej pielęgnacji jest zastosowanie tłustego kremu nawilżającego na noc – pozwoli on przywrócić skórze odpowiedni poziom nawilżenia, a także ukojenia.

Naturalne pudry do kąpieli: https://natureline.pl/k/pudry-do-kapieli/