Jakie substancje są używane w peelingach medycznych?
Peeling medyczny nie ma w sobie ani małych ziarenek cukru czy soli, ani żadnych innych drobinek. Może być całkowicie gładki, albowiem zdolność do złuszczania martwego naskórka uzyskuje za sprawą dodanych do niego substancji chemicznych. W zależności od tego, jakie te substancje będą, inne okaże się działanie peelingu. Warto więc rozeznać się w temacie, by wiedzieć, z czego tak właściwie się korzysta. Peelingi medyczne Poznań mogą opierać swoje działanie m.in. na retinolu, kwasie salicylowym, kwasie felurowym, kwasie azelainowym oraz kwasie migdałowym (i paru innych kwasach).
W kontekście delikatnego złuszczania naskórka kwas felurowy nie ma sobie równych. Wyróżnia go bardzo przyjemne działanie, albowiem ten produkt w przeciwieństwie do większości pozostałych peelingów medycznych nie wywołuje uczucia pieczenia skóry. Kwas felurowy to doskonały wybór dla skóry dojrzałej i starszej. Zwiększa on odporność skóry na działanie wolnych rodników, przepięknie rozjaśnia cerę i dodatkowo napina skórę. W różnoraki sposób zapewnia więc wyraźny efekt odmładzający.
Propozycją kierowaną do osób posiadających cery problematyczne będzie natomiast peeling oparty na kwasie migdałowym. Produkt ten działa skutecznie, ale jednocześnie dość delikatnie. Nie zaostrza zmian trądzikowych i nie pogłębia problemów skórnych, bo działania na zasadzie rozluźniania połączeń występujących między komórkami naskórka. Efekt jest taki, że wierzchnia warstwa skóry zaczyna sama się łuszczyć i odpadać. Peelingi medyczne Poznań z kwasem migdałowym od razu dają widoczne rezultaty. Najlepiej jednak korzystać z nich regularnie. Wtedy te efekty będą naprawdę znakomite.
Nawet trądzik przyjmuje jednak różne postacie, dlatego jeśli chce się go zwalczać przy pomocy peelingów medycznych, najpierw trzeba dokładnie go poznać. W przypadku trądziku różowatego kwas migdałowy nie będzie do końca wskazany, ale już kwas azelainowy – jak najbardziej tak. Ta druga substancja może być używana nawet na skórze wrażliwej i atopowej. Coraz częściej wykorzystuje się ją nawet w leczeniu atopowego zapalenia skóry.
Szukasz więcej informacji? Koniecznie kliknij!