Jak przeprowadza się badania termowizyjne budownictwie? Do czego to służy?


W ostatniej dekadzie w branży budowlanej nastąpił wzrost świadomości w zakresie efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju. Doprowadziło to do wzrostu liczby badań termowizyjnych przeprowadzanych zarówno na budynkach komercyjnych, jak i mieszkalnych.

Badania termowizyjne w budownictwie polegają na wykonaniu zdjęć w podczerwieni ścian zewnętrznych budynku w celu zidentyfikowania obszarów utraty ciepła. Identyfikując te obszary, można sformułować zalecenia mające na celu poprawę ogólnej efektywności energetycznej budynku. Skanowanie termiczne jest nieinwazyjne i szybkie, co czyni je idealnym rozwiązaniem do badania dużej liczby nieruchomości naraz. Należy jednak pamiętać o badaniach wewnętrznych, które pozwolą na diagnozę bardziej szczegółowych miejsc jak okna, a nawet drzwi.

Napraw nieszczelności w swoim domu za pomocą termowizji

Jeśli masz nieruchomość, w której zimne powietrze wydmuchiwane jest przez stolarkę okienną, czas skontaktować się z niezawodną firmą termowizyjną. Pomoże Ci znaleźć i naprawić wszelkie nieszczelności budynku lub nieprawidłowe ciągi kominowe, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na kosztach ogrzewania każdego roku. Zespół ekspertów przeprowadzi badania wewnątrz i na zewnątrz Twojego budynku, wykonując tyle zdjęć termowizyjnych, ile potrzeba, aby dokładnie określić, gdzie znajduje się problem. Po zidentyfikowaniu problemu będziemy pracować szybko i skutecznie nad jego usunięciem, abyś mógł znów cieszyć się ciepłymi temperaturami. S

Termowizja odgrywa ważną rolę w przemyśle budowlanym. Umożliwia określenie źródeł strat ciepła, co może być pomocne zarówno przy pracach izolacyjnych, jak i termomodernizacyjnych. Pomaga również wykrywać wilgoć w ścianach, lokalizować rury grzewcze i identyfikować usterki instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Cena badania termowizyjnego zależy od wielu czynników, ale najważniejsze z nich to:

1) Rodzaj zastosowanej kamery.

2) Kwalifikacje i doświadczenie termografa, który będzie wykonywał badanie

3) Czy wymagane jest posiadanie miernika dla celów kwalifikacji wstępnej.

4) Lokalizacja geograficzna.