Co robić gdy boli Cię ząb?


Bóle zębów mogą mieć wiele przyczyn. Najczęstszą przyczyną jest próchnica. Gdy pojawia się próchnica, w zębie powstaje dziura. Otwór ten umożliwia bakteriom przedostanie się do zęba i wywołanie infekcji. Do innych przyczyn bólu zębów należą:

– choroba dziąseł
– wyrwa w zębie
– zgrzytanie zębami
– uraz zęba.

Jeśli odczuwasz ból zęba, ważne jest, aby jak najszybciej udać się do dentysty. W zależności od przyczyny bólu zęba może być konieczne założenie plomby, leczenie kanałowe lub inne leczenie.

Jeśli boli Cię ząb, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest zażycie ibuprofenu, aby złagodzić ból. Jeśli jednak ból nie ustępuje, należy umówić się na wizytę u dentysty. Istnieje kilka przyczyn bólu zęba i tylko stomatolog warszawa bemowo będzie w stanie określić jego przyczynę i zalecić najlepszy sposób leczenia.

W przypadku bólu zęba ratunkiem mogą być domowe sposoby leczenia. Poniżej podajemy kilka przykładów domowych sposobów, które mogą pomóc w złagodzeniu bólu i stanu zapalnego związanego z bólem zęba:

– Płukanie jamy ustnej słoną wodą: Jest to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych domowych sposobów na ból zęba. Wystarczy przepłukać jamę ustną ciepłą wodą z rozpuszczoną w niej łyżeczką soli. Czynność tę należy powtarzać kilka razy w ciągu dnia.

– Lód: Przykładanie lodu do chorego miejsca może pomóc w znieczuleniu bólu i zmniejszeniu stanu zapalnego. Zawiń mały kawałek lodu w ściereczkę i przykładaj go po zewnętrznej stronie policzka przez 10-15 minut.

– Herbata z mięty pieprzowej: Mięta pieprzowa ma naturalne właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne, które mogą pomóc w złagodzeniu bólu zęba. Wystarczy zaparzyć torebkę herbaty miętowej w gorącej wodzie przez kilka minut, a następnie lekko ostudzić. Przyłóż torebkę z herbatą do chorego miejsca na 10-15 minut.

Jeśli boli Cię ząb, możesz zrobić kilka rzeczy, aby złagodzić ból. Możesz zażyć lek przeciwbólowy dostępny bez recepty, zastosować zimny okład lub wypróbować domowe sposoby, takie jak płukanie jamy ustnej słoną wodą. Jeśli ból jest silny, należy udać się do dentysty w celu ustalenia przyczyny i podjęcia leczenia.

Odwiedź nas na: medicdental.com.pl